Blue Flower

Człuchów, marzec 2018 roku

 

DRODZY PRZYJACIELE I SYMPATYCY
Człuchowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum


“ABY DOBRO ISTNIAŁO, NALEŻY JE CZYNIĆ”
Wkrótce minie już dwanaście lat, odkąd staramy się pomagać ludziom ciężko chorym, szczególnie na choroby nowotworowe i przewlekłe.


Myślę, że największym sukcesem naszego Stowarzyszenia jest nie tylko aspekt materialny a więc dzięki między innymi dochodom z 1% podatku dochodowego - wyposażenie Hospicjum Stacjonarnego w nowy sprzęt medyczny, meble oraz jego remont - ale także aspekt uczuciowy czyli uwrażliwienie naszego społeczeństwa na drugiego człowieka.
Już słowo Hospicjum nie kojarzy się nam tylko z cierpieniem, chorobą i starością ale Hospicjum to tez życie.
Dowodem na to niech będą wizyty przedszkolaków, młodzieży szkolnej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z człuchowskich przedszkoli i szkół w hospicjum, ich koncerty, życzenia i prezenty dla chorych a to co robią panie zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich z terenu Gminy Człuchów, organizując dla chorych w Hospicjum od kilku lat Wigilie i Wielkanoc - to jest po prostu wspaniałe.


Po przeszkoleniu personelu medycznego, ruszyło w powiecie człuchowskim Hospicjum Domowe – mamy pod opieką kilkunastu chorych.
Organizujemy akcje charytatywne.
Udzielamy zapomóg finansowych na koszty leczenia i dojazdy do centrów onkologii, chorym na choroby nowotworowe z terenu powiatu człuchowskiego


Pracujemy społecznie i na własnym, prywatnym sprzęcie. Bez pracy wszystkich naszych członków Stowarzyszenia oraz licznych wolontariuszy, idea pomocy ludziom chorym i bezradnym nie byłaby możliwa i tak skuteczna

– Każdy z nas ma umiejętności, które mogą komuś pomóc lub sprawić przyjemność i w głębi serca każdego człowieka jest dobroć.Trzeba tylko ją wydobyć.
– A co mamy w zamian: wdzięczność pacjentów, radość z pomagania, nowe przyjaźnie, nowe umiejętności, pomysł na niebanalne spędzenie czasu i ogromną porcję satysfakcji.


Pomóżcie nam nadal pomagać
Lidia Walczak Prezes Stowarzyszenia

 

 


           Jeszcze do końca kwietnia można decydować o tym, na jaki cel przeznaczymy nasz 1% podatku dochodowego. Swój wybór określamy na ostatniej stronie zeznania rocznego PIT. 1% podatku można przekazywać wyłącznie na organizacje pożytku publicznego. W naszym mieście jest to na przykład Człuchowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum.
Organizacja zajmuje się przede wszystkim wspomaganiem człuchowskiego hospicjum stacjonarnego.
- Kupujemy specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Pomagamy w wyposażaniu tej placówki - wylicza Lidia Walczak, prezes Człuchowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum.
         Ponadto organizacja wspomaga również hospicjum domowe. Z budżetu stowarzyszenia są finansowane szkolenia dla kadry medycznej, a takie opieka dla części pacjentów.Trzecią formą pomocy są zapomogi wypłacane osobom chorym na nowotwory. Do tej pory stowarzyszenie pomogło w ten sposób 60 osobom.
Stowarzyszenie istnieje od roku 2006. Za pierwszym razem z jednego procenta uzbierało około 3 tysięcy złotych. Dzisiaj są to kwoty przekraczające 80 tysięcy. Świadczy to o tym, że podatnicy nam zaufali. Ludzie widzą, że pieniądze przez nich przekazywane nie są marnowane - dodaje prezes.
           Zarówno zarząd, jak i członkowie stowarzyszenia pracują społecznie. Organizacja nie ma swojego biura, a cała praca administracyjna wykonywana jest w prywatnych domach. Stowarzyszenie w ciągu całego roku zabiega również o dodatkowe środki od sponsorów. Do tej pory na rzecz osób chorych w towarze i gotówce przekazało ponad 800 tysięcy złotych.

Każdy może przekazać swój 1% na rzecz tej organizacji.

KRS: 0000270135

KONTO: 70 1020 4665 0000 3302 0015 4815